• بیشترین کلیک شده‌ها

    • هیچکدام
  • Advertisements

چند خبر از دانشجويان دربند: مجيد توكلي, حسین رونقی ملکی, كوهيار گودرزي, مهديه گلرو, آرمان رضاخاني,مسعود كدخدايي,كيارش كامراني

کوهیار گودرزی و مجید توکلی به بیمارستان منتقل شدند

خانواده مجید توکلی و کوهیار گودرزی اعلام کردند که این دو زندانی هم‌اکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برند و حال آنها وخیم است.

مجيد توكلي-حسين رونقي ملكي-كوهيار گودرزي

علی توکلی درباره وضعیت برادرش مجید توکلی به رادیو فردا گفت: «امروز(پنجشنبه) یکی از دوستان مجید تماس گرفت و گفت مجید دچار خونریزی شدید معده شده و قادر به تکلم هم نیست چون اعتصاب خشک کرده است.» مجید توکلی در روز دانشجو ۱۶ آذرماه پارسال، پس از یک سخنرانی‌ِ ۱۵ دقیقه‌ای در دانشگاه، در تهران بازداشت و روانه زندان شد و نزدیک به چهار ماه را در سلول انفرادی گذراند.

مجید توکلی در سخنرانی خود گفته بود: «امروز روزی است که آمدیم در کنار هم جمع بشویم و علیه استبداد بایستیم و تمام فریادمان را بر سر استبداد بزنیم

مادر مجید توکلی که چند روز همراه با پسرش اعتصاب غذا کرده‌بود، در مصاحبه با رادیو فردا گفت: «طبق آخرین خبری که داریم که مجید مریض است و صحبت هم نمی‌تواند بکند؛ ماهم خیلی ناراحت و نگران شدیم و نمی‌دانیم چه کار بکنیم.»

کوهیار گودرزی، دانشجوی زندانی دیگری است که در اعتراض به وضعیت نگهداری خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر و دانشجوی اخراجی دانشگاه صنعتی شریف روز ۲۹ خرداد و در حالی که عازم شهر قم برای شرکت در مراسم خاکسپاری آیت الله منتظری بود، بازداشت شد. او بیست روز گذشته در اعتصاب غذا بوده و  مسئولان زندان برای آنکه او را مجبور به شکستن اعتصاب غذا کنند، این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف را به سلول انفرادی انتقال دادند.

مادر کوهیار گودرزی در گفت‌وگو با دویچه وله می‌گوید: در راه برگشت از زندان بوده که یکی از هم‌بندی‌های کوهیار با او تماس می‌گیرد و خبر می‌دهد که او در اثر اعتصاب غذا بیهوش شده و به بیمارستان منتقل شده است.

خانم مخترع می‌گوید در مراجعه دوباره‌اش به زندان هیچکس پاسخ او را نداده و وی اصلا نمی‌داند که پسرش در بهداری زندان بستری است یا به بیمارستانی در خارج زندان منتقل شده است. علت اعتصاب غذای کوهیار گودرزی به گفته‌ی مادرش اعتراض به اعدام پنج زندانی سیاسی در ۱۹ اردیبهشت بوده که یکی از آنان، فرهاد وکیلی، هم‌بند کوهیار بوده است.

حسين رونقی ملکی، وبلاگ‌نويس و فعال حقوق بشر از روز دوم خرداد اعتصاب غذا کرده است و به همین دلیل به سلول انفرادی زندان اوین منتقل شده است.

این چهره شناخته شده وبلاگستان برای کاربران ایرانی، تامین کننده فیلترشکن برای کاربران داخل ایران، از آذرماه سال ۸۸ توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده است. بنا به گفته برخی از افرادی که وی را در زندان دیده‌اند، حسین رونقی ملکی، در زندان تحت فشار شدیدی برای همکاری اینترنتی با سپاه پاسداران و هم چنین مصاحبه تلویزیونی بوده است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که والدین این وبلاگ نویس زندانی، به دادستانی تهران مراجعه کرده‌اند تا از وضعیت فرزند خود اطلاعی کسب کنند، اما بدون کسب هیچ نتیجه‌ای به آن ها اعلام شده است که به شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

این در حالی است که بسیاری از نهادهای حقوق بشری با توجه به اعتصاب غذای حسین رونقی ملکی و انتقال وی به سلول انفرادی، نسبت به وضعیت سلامتی این فعال حقوق بشر، ابراز نگرانی کرده‌اند.

————————————————————————————————————————————————–

دومین ملاقات مهدیه گلرو با همسرش پس از 8 ماه

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل و عضو شورای دفاع از حق تحصیل روز گذشته با همسرش ملاقات حضوری داشت. به گزارش خبرنگار جرس، گلرو که بیش از 8 ماه است که در بازداشت به سر می‌برد وضعیت جسمی بسیار نگران کننده‌ای دارد. وی در دوران بازداشت به بیماری گوارشی مبتلا شد و از یک هفته پیش به دلیل عدم وجود آب گرم در زندان و استحمام با آب سرد، دچار سرماخوردگی شدید شده است.

این فعال دانشجویی، که در دوران بازداشت بیش از 15 کیلو کاهش وزن داشته است، از ضعف جسمانی شدید رنج می‌برد اما به گفته همسرش روحیه بسیار خوبی دارد. مهدیه گلرو و همسرش وحید لعلی‌پور، در تاریخ ۱۲ آبان ماه در منزل بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. همسرش که بدون هیچ‌گونه فعالیت سیاسی بازداشت شده بود، اسفند ماه سال گذشته از زندان آزاد شد.

————————————————————————————————————————————————–

آرمان رضاخانی، دانشجوی نخبه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد

آرمان رضاخانی به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس تعزیری به اتهام «توهین علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و به اتهام «توهین به رییس جمهوری» به ۱۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرنگار رهانا، آرمان رضاخانی متولد بهمن ۶۹ است. آرمان رضاخانی در ۴۰ روز نخست بازداشت در بازداشتگاه های سپاه از جمله کاخ جوانان و ۲ – الف، تحت شرایط سخت بازجویی و فشار شکنجه مجبور به اعترافات ساختگی شد و با وعده ی آزادی، راهی زندان اوین شد.

آرمان رضا خانی دانشجوی رشته مهندسی آی تی، برگزیده‌ی دوم جشنواره خوارزمی، نخبه ریاضیات ممتاز کشوری در المپیاد ریاضی، مکتشف قانونی در ریاضی به نام قانون مربعات و مثلثاث رضا خانی و مخترع جوان در زمینه هایی چون سازه های معماری و کمک آموزشی پیکتال است.

آرمان در سال های گذشته کتاب‌هایی در زمینه ریاضیات، ادبیات و جامعه شناسی تالیف کرده که در انتظار چاپ است. وی به زبان های انگلیسی و ایتالیایی تسلط دارد و با زبان های روسی و اکراینی آشناست. از دیگر موفقیت های رضاخانی حل یکی از مسائل اوپن ریاضیات است که مورد تایید اساتید دانشگاه های مطرح کشور قرار گرفته است. وی هم چنین فعالیت های دیگری در زمینه ی برنامه نویسی و آی تی و ریاضیات نیز دارد .

آرمان در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۸ در خیابان میرداماد تهران دستگیر شد و بعد از بازجویی در دی ماه ۸۸ به زندان اوین تحویل داده شد. مدت ۳ ماه در ۳۵۰و در حال حاضر در اندرزگاه ۷ است.

————————————————————————————————————————————————-

بازداشت مسعود کدخدایی دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

به گزارش دانشجونیوز، مسعود کدخدایی دانشجوی ورودی 85 مهندسی عمران دانشگاه امیرکبیر و از فعالان صنفی این دانشگاه در هفته جاری با هجوم نیروها امنیتی به منزلش بازداشت شده است. از علت بازداشت این دانشجو و وضعیت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

کیارش کامرانی دانشجوی دانشگاه لرستان به شش سال حبس قطعی محکوم شد

کیارش کامرانی، از بازداشت شدگان حوادث عاشورای سال گذشته، توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران، به شش سال حبس و چهار میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
به گزارش منابع خبری جرس، کامرانی، دانشجوی کارشناسی فیزیک دانشگاه لرستان و کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی دانشگاه پیام نور تهران و متولد آبان ماه ۱۳۶۳ می باشد که بعد از ظهر ششم دی ماه(عاشورا)، در حوالی چهارراه ولی عصر تهران بازداشت گردید و پس از ۴ روز بی خبری مطلق، با منزل تماس می گیرد و اطلاع می دهد که در زندان اوین است.

Advertisements

2 پاسخ

  1. ما این بیرون نظاره گر ذره ذره آب شدن عزیزانمان هستیم.نشسته ایم به تماشا

  2. مرگ بر خامنه ای خونخوار که هر چی جوانهای ما را نابود کردی از خداوند میخواهم که با خفت و خواری تو را نابود کند همچنان که قبل از تو هم کسانی که ظلم میکردند چنان در دنیا ذلیل و خوارشان کرد که تاریخ گویای ان است امیدوارم که بوی لجنت هزاران خانه را در بر بگیرد مرگ بر تو خامنه ای

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: