• بیشترین کلیک شده‌ها

  • هیچکدام
 • Advertisements

آیت‌الله خامنه‌ای: امیرالمؤمنین با طلحه و زبیر هم جنگید

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در خطبه‌های نماز جمعه امروز رهبران مخالفان دولت را با طلحه و زبیر دو تن از اصحاب پیامبر اسلام در زمان علی‌بن ابی‌طالب مقایسه کرد و گفت: «طلحه و زبیر مردمان کوچکی نبودند، اما سوابق آنان محو شد و امیرالمومنین با آن‌ها جنگید.»

پیش از این نیز برخی هواداران دولت میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری را با طلحه و زبیر مقایسه کرده بودند.

آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه امروز تهران که به مناسبت سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی، بنیان‌گزار جمهوری اسلامی ایران در آرامگاه وی برگزار شد، گفت: «گذشته افراد مورد توجه نیست، اگر حال فعلی اشخاص در نقطه مقابل گذشته بود، آن گذشته دیگر کارآیی ندارد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش که به صورت زنده از تلویزیون دولتی ایران پخش شد، افزود: «آن کسانی که در مورد مسئله قدس در روز قدس آن طور موضع‌گیری کردند، در روز عاشورا آن فضاحت را به‌بار آوردند، درست در خط مقابل امام حرکت می‌کنند.»

شماری از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، در روزهای عاشورا و قدس سال گذشته با حضور در خیابان بار دیگر اعتراض خود را به سیاست‌های دولت اعلام کردند.
هواداران دولت می‌گویند که معترضان در این روزها به «آرمان‌های انقلاب و شعائر مذهبی» توهین کرده‌اند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی سرکوب معترضان در این تجمع‌ها و کشته شدن چند تن از مخالفان دولت در روز عاشورا را محکوم کرده بودند.

وی با بیان این‌که نمی‌شود با «هر کس و ناکس» ائتلاف کرد، اظهار داشت: «نمی‌توان قبول کرد آمریکا و انگلیس و سیا و موساد، سلطنت‌طلبان و منافقین روی حول محوری جمع شوند و بعد آن افراد ادعا کنند که خط امامی هستند.»

آقای خامنه‌ای اضافه کرد: «نمی‌شود ما در مقابل، با کسانی که با اساس مبنای امام صریحا مخالف هستند اظهار همراهی کنیم و خود را در کنار آن‌ها قرار دهیم و تعریف کنیم و یا در مقابل آن‌ها سکوت کنیم و در عین حال بگوییم دنباله‌رو امام هستیم.»

Advertisements

26 پاسخ

 1. به اطلاع خوانندگان محترم میرساند متن مشروح سخنان ولی امر مسلمین جهان قبلا در روز پنجشنبه ی گذشته روزنامه کیهان مطرح شده.
  بنازم حسین بازجو رو که چه علم غیبی داره!!!! حتی میدونه امیر المومنین زمان جمعه چه خواهد گفت!!!!!

 2. پیش از این احمدی نژاد همین جسارت را کرده بود. به فتوای خود ولی سفیه، مقام مزخرف رهبری نوکر صهیونیست هاست. درحضور هزاران نفرساندیس خور وسخنرانی زنده به مقدسات اهل سنت جهان اهانت می کند وخود را شاه مسلمانان جهان هم می داند.

 3. آیا می دانید حضرت علی رضی الله عنه به کسی که زبیر بن عوام را کشت چه فرمود؟
  ایشان او را بخاطر کشتن زبیر به آتش جهنم بشارت داد!
  آدرس این مطلب در کتب متنوع حديث ذكر شده است مانند:
  کتاب: «مسند أحمد» جلد 1 صفحه 89 شماره حديث 680 و 681 , جلد 1 صفحه 102 شماره حديث 799
  کتاب: «سنن الترمذي»: شماره حديث 3744
  و سند حديث كاملا معتبر مى باشد:
  كتاب: فتح الباري شرح صحيح البخاري جلد 6 صفحه 229
  تاليف : أبو الفضل أحمد بن علي بن محمد بن أحمد بن حجر العسقلاني ( ت 852 هـ )

 4. مصعب بن زبیر بن عوام با سکینه بنت الحسین بن علی ازدواج نمودند این ازدواج نمونه ای از دوستی و محبت واقعی بین خانواده زبیر و خانواده علی -رضی الله عنهم أجمعین-.
  و این دوستی و محبت بین صحابه و اهل بیت امروزه در ایران یکی از حقیقت های پنهان تاریخ محسوب می شود .
  اما خامنه ای که به دروغ همیشه دم از وحدت می زند سوابق درخشان زبیر و طلحه را محو شده می خواند!
  باید به او گوش زد شود که این ازدواج که بعد از جنگ جمل بوده نه قبل از آن!

  • بله واقعا درسته : دختر امام حسین -رضی الله عنه – بنام سکینه با پسر زبیر -رضی الله عنه- ازدواج کرده است.

   و برخلاف ادعای خامنه ای هیچ وقت امام علی و امام حسین -رضی الله عنهما- سوابق درخشان زبیر -رضی الله عنه- را نادیده نگرفتند. چون اختلاف بین آنها سر اصل دین نبوده است بلکه بخاطر جنگ قصاص گرفتن از قاتلان خلیفه سوم بوده است.

   یعنی : گروه (طلحه و زبیر) می خواستند که قاتلان خلیفه سوم هر چه زود تر مجازات شوند و ( امام علی) وضعیت را مناسب نمی دید که قاتلان خلیفه سوم را سریعا مجازات کند به این دلیل که آن قاتل ها از چند قبیله مختلف جمع شده بودند و اگر آنها را فورا مجازات می کرد همه ی آن قبیله ها به جنگ ایشان می رفتند و ضمنا کسانی که در کشتن خلیفه سوم شرکت داشتند خود را در میان سپاه سیدنا علی – رضی الله عنه- پنهان کرده بودند یعنی خودشان را از طرفداران حضرت علی جا می زدند! تا کسی به آنها تعرض نکند! که بعدها با حضرت علی مخافت کردند و خوارج نامیده شدند.

 5. چه خبرته؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!1اول اسم علی را از نامت بردار،هتاکی هم حدی دارد!!!!!!من به اظهار نظر ایشان کاری ندارم شاید درست و یا نادرست باشد ولی باید نقد علمی شود ولی تو فحاشی کرده ای ، رافضی کیست؟؟؟؟؟؟؟؟ایا همان کسی که در بستر وفات رسول اعظم گفت:این مرد هذیان مگوید یا شیعیانی که به سفارش پیامبر در روز غدیر و حدیث ثقلین عمل کردند!!!!!!!!!!!!!!!

 6. پيامبر گرامي (ص) به علي فرمود انا حرب لمن حاربتم
  هر كس با تو بجنگد با من جنگيده است . سنن ابن ماجة، ج 1، ص 52 ، سنن الترمذي، ج 5، ص 360 مسند ابن حنبل: 2/442، (3/446 / 9704) .
  و فرمود من سب عليا فقد سبني و من سبني فقد سب الله.
  هر كس به علي ناسزا گويد به من ناسزا گفته و هر كس به من ناسزا گويد به خدا نا سزا گفته است.
  السنن الكبرى للنسائي: 5 / 133، بتحقيق الدكتور عبد الغفار سليمان البندارى ط. دار الكتب العلميّة بيروت البداية والنهاية: 7 / 391، سنة أربعين.

  با توجه به اين دو نكته تكليف كسي كه با علي كند و به او اهانت كند كاملا روشن است و هم چنين مشخص مي شود چه كسي مستحق لعن خداوند متعال مي باشد

  • ایول

  • قبل از همه چیز زبیر و طلحه – رضی الله عنهما – به سیدنا علی -رضی الله عنه- ناسزا نگفته اند.

   اولا : اسناد حدیث ضعیف است
   این حدیث الفاظ متنوعی دارد.
   واین حدیث از طریق أبو عبد الله الجدلي که اسمش : عبد بن عبد می باشد روایت شده است.
   علمای اسلام مانند ابن سعد این راوی را در حدیثش ضعیف می دانند و این راوی به شدت تشییع داشته است.
   و در برخی کتب در اسناد این حدیث محمد بن سعد العوفي است که امام الذهبی و الخطیب این شخص را در حدیث ضعیف می دانند.
   و در برخی کتب در اسنادش اسحاق السبيعي وجود دارد و او در حدیث اختلاط داشته است!
   و ابو اسحاق السبیعی مدلس است و علما حدیث مدلس را آنگاه که عنعنه کند ضعیف می دانند . و ابا اسحاق از کسانی روایت می کرده که نمی شناخته و حدیث آنها را مرسل می خوانده.
   نگا :تهذيب التهذيب ( جلد 8 صفحه 66)

   نگا : کتاب الطبقات ( جلد 6 صفحه 228 )
   حکم الألباني درباره ی این حديث : ( ضعيف )
   نگا : کتاب ضعيف الجامع : شماره 5681 , 5618 و کتاب السلسله الضعیفه شماره 2310 .
   علمای شیعه هم این حدیث را ضعیف دانسته اند:
   (مجلسي در باره حدیث گفته: «مجهول» جلد 11 صفحه 97 – بهبودي هم آن را «ضعيف» دانسته)

   دوما : این حدیث با احادیث دیگری که شیعه روایت کرده تناقض دارد مانند:
   « من سبني فهو في حل من سبي» (کتاب بحار الأنوار جلد 34 صفحه 19).
   چگونه ممکن است که حضرت علی -رضی الله عنه- کسی که به مرتکب سب و ناسزا گویی به الله شده را حلال کند!

   سوما : این فضل سیدنا علی رضی الله عنه است و ما منکر آن نیستیم اما این فضیلت خاص به علی نیست بلکه برای دیگر صحابه هم با اسانید صحیحه به اثبات رسیده است! حدیث (من سبّ عليّاً فقد سبّني) دلالت بر فضل حضرت علی دارد اما این فضل مختص به او نیست چرا که در حدیث دیگری درباره ی صحابه می خوانید: (من سبّ أصحابي فقد سبّني، ومن سبّني فقد سبّ الله) و در روایت دیگری کسی که صحابه را ناسزا بگوید او از جانب الله و ملائکه و همه ی مردم لعنت خواهد شد : (من سبّ أصحابي فعليه لعنة الله والملائكة والناس أجمعين).

   چهارم: اهل سنت حضرت علی را دوست دارند و محبت داشتن نسبت به او را از ایمان می دانند و بخاطر همین فضایل حضرت علی را در کتابهایشان به وفور یافت می کنیم مانند حدیثی که امام مسلم روایت نموده است و گفته است این روایت صحیح است (والذي فلق الحبة وبرأ النسمة إنَّه لعهد النبي إليَّ أنَّه لا يحبك إلاَّ مؤمن ولا يبغضك إلاَّ منافق) .

   پنجم : زبیر و طلحه -رضی الله عنهما- با حضرت علی – رضی الله عنه- دشمن نبوده اند بلکه از مدینه به سمت شام رفتند چون قاتلان سیدنا عثمان – رضی الله عنه- مدینه را اشغال کرده بودند و برای مقابله با آنها طلحه و زبیر به نیرو نیاز داشتند اما حضرت علی -رضی الله عنه – با این دیدگاه مخالف بود و نمی خواست فورا به سراغ قاتلان خلیفه سوم برود بلکه می خواست صبر کند تا موقعیت مناسب برای این کار پیدا کند اما وقتی مردم دیدند که قاتلان خلیفه سوم خود را در سپاه حضرت علی جا زده اند با آنها شروع به جنگ کردند و حتی قبل از شروع جنگ حضرت علی – رضی الله عنه- شروع به نصیحت کردن زبیر و طلحه نمود و آنها پذیرفتند زبیر از محل جنگ دور شد و «ابن جرموز» اور ترور کرد! و طلحه نیز در ابتدای جنگ ترور شد!

 7. یادمون باشه اینجاایران هست نه یک کشور عربی

 8. حرفی که ایشان گفته حرف درستی است.چرا همه چیز را با هم قاطی می کنید و مغرضانه تحلیل می کنید.گذشته خوب افراد به معنای خوب بودن آنها در حال حاضر نیست.

 9. خامنه ای کثیف ملعون، حضرت زبیررضی الله عنه یکی ازعشره مبشره است که رسول الله صل الله علیه وسلم تضمین داده که او ببهشت میرود

 10. با سلام و عرض ادب:

  اولا : حضرت علی رضی الله عنه به کسی که زبیر بن عوام را کشت را بخاطر کشتن زبیر به آتش جهنم بشارت داد!

  دوما : (انا حرب لمن حاربتم) نزد شيعه اسنادش ضعیف است و نا معتبر تلقي شده است.. نگا : (مجلسی در کتاب «کتاب مرآة العقول» این حدیث را مجهول أو ضعيف دانسته) (جلد 18 صفحه 304 ) – (و بهبودي هم در کتاب صحيح كتاب الكافي اين حديث را ضعيف دانسته).

  سوما : زبير – رضي الله عنه- كه با علی نجنگید بلکه بعد از شنیدن نصیحت سیدنا علی –رضی الله عنه- از جنگ کناره گیری کرد و بعدا «ابن جرموز» او را به شهادت رساند! وطلحه هم قبل از شروع جنگ توسط فردی ناشناس کسته شد!

  ضمنا باید بدانید که زبیر و طلحه می خواستند قاتلان خلیفه مسلمانان را قصاص کنند و آن قاتلان خود را در بین سپاه حضرت علی رضی الله عنه مخفی کرده بودند.

  • من قربون اين همه نقل قول تاريخ ات برم. قاتلي كه تو سپاه علي خودش رو مخفي كرده باشد و علي كه درهاي علم به روي اون گشوده است نميداند كه قاتلين تو سپاهش هستند!!!!!

   • آقا مهدى عزيز با عرض ادب خدمت جنابعالى عرض كنم كه ادعای شما مخالف با قرآن کریم است .
    هفت آيه از قرآن كريم همه بر آن دلالت دارند كه هيچ کسی به غیر از خداوند علم غیب ندارد:
    قرآن کریم : سوره ی الانعام , آیه ی 50
    قرآن کریم : سوره ی الانعام , آیه ی 59
    قرآن کریم : سوره ی الاعراف , آیه ی 188
    قرآن کریم : سوره ی النمل , آیه ی 65
    قرآن کریم : سوره ی سبأ , آیه ی 3
    قرآن کریم : سوره ی سبأ , آیه ی 14
    قرآن کریم : سوره ی الحشر , آیه ی 22

 11. مرگ بر خامنه ای

 12. طلحه و زبير هردو در خامنه اي متجلي هستند!

 13. خامنه اي دمتو بزار رو كولت و برو گم شو

 14. اون علی علی دوست که در این صفحه پیام گذاشته وادعای علی دوستی میکنه انجا که نوشته رسول الله بعدش نوشته صلی الله علیه وسلم بجای اینکه بنویسد صلی الله علیه واله واینجاست که ادیای کذبش نمایان میشود….خدا همه را هدایت کند

  • اینکه نشد دلیل!

   قرآن هم کلمه ی » آله » را ننوشته است.

   قرآن کریم : سوره ی الاحزاب آیه ی 56

 15. البته از نظر ما طلحه و زبیر واقعی خامنه ای و احمدی نژاد هستند.

  • اولا :
   از نظر من خامنه ای و احمدی نژاد از یزید بدتر هستند!

   دوما :
   آخوندهای شیعه طلحه و زبیر را طوری وانمود کرده اند که آنها دشمن شخص سیدنا علی – رضی الله عنه – بوده اند. اما حقیقت اینطور نیست این دو برای انتقام از قاتلان خلیفه ی سوم جمع شده بودند اما همانطور که کتب تاریخ مکررا نوشته اند : وقتی سیدنا علی – رضی الله عنه – آن دو را نصیحت کرد زبیر کناره گیری کرد و بعدا ترور شد که امیر المومنین به قاتل زبیر به آتش دوزخ بشارت داد و گفت : (( بشرک الله بالنار )) و طلحه هم در همان ابتدای جنگ با نيزه اي ناشناس كه از بين سپاه خودش پرتاب شد ترور شد . اما آخوندهای شیعه جنگ را طوری توصیف کرده اند که انگار اینها با خود شخص امیر مومنان جنگ داشته اند در حالى كه اينطور نيست. ميتوانيد قسمت سوم را بخوانيد:

   سوما :
   هر که با تاریخ آشنایی دارد می داند که هم امیر مومنان علی -رضی الله عنه- و هم طلحه و زبیر – رضی الله عنهما – در مجلس شورای عالی خلافت عضو بودند . و در همین مجلس آنگاه که می خواستند خلیفه ی سوم را انتخاب کنند. زبير – رضي الله عنه – گفت : من خلافت را نمی خواهم و رأی من این است که علی – رضی الله عنه – خلیفه شود و گفت : (( قد جعلت أمری إلى علي )) نمونه های فراوانی در تاریخ هست که نشانگر این است که این جنگ بر سر شخص خلیفه نبوده بلکه بخاطر انتقام از اهل فتنه یا قاتلان خلیفه بوده است. چرا دختر امام حسین – رضی الله عنهما- با پسر زبیر ازدواج کرده است ؟ آیا ممکنه که سکینه – رضی الله عنها – با انسان ناشایسته ای ازدواج کند؟ یا اینکه مسأله آنطور که آخوندها و بسیجی ها تعریف می کنند نبوده است!؟

 16. من قبول ندارم كه اينا خودشون را با حضرت علي مقايسه ميكنند و ديگران را با طلحه و زبير..!!! ولي شما ها هم يادتون نره كه معاويه و عايشه و طلحه و زبير در برابر عدالت علي خشمگين بودند و بزرگترين جنگها را در برابر اولين مظلوم تاريخ برپا كردند

  • به نام خدای یکتا

   این حکومت آخوندی شما را از دست یابی به بسیاری از منابع تاریخی منع می کند و من به شما حق می دهم که یک طرفه قضاوت کنید و بسیاری از حقیقت ها از مردم عزیز کشورمان پنهان مانده است چون این حکومت خامنه ای بسیاری از سایتها را فیلتر کرده اند و ورود خیلی کتابهای ارزشمند تاریخی به کشور را ممنوع کرده اند.

   می توانید از فیلتر شکن استفاده کنید و با دنیای فکر آزاد آشنا شوید .

   هر مسلمان حق دارد که سخن مخالف را با آزادی تمام بشنود و خود قضاوت کند که حقیقت های تاریخ چگونه بوده است و سپس راه حقیقت را با آزادی فکری و بدور از تعصب انتخاب کند.

   به دلیل آیه ی 18 سوره ی زمر توصیه می کنم نگزارید که آخوندها هر چه خواستند به شما بگویند و شما حق سوال کردن و اشکال گرفتن را نداشته باشید بلکه بدون تعصب قضاوت کنید.

   سخن آنکه می گوید قرآن را نمی توان فهمید را باور نکنید بلکه فهم قرآن آسان است :
   در این باره خداوند چهار بار در سوره ی القمر آیات 17 و 22 و 32 و 40 تکرار کرده که قرآن آسان است برای آنکسی که بخواهد در آن تدبر کند.

   شیکه ماهواره ای و کتابها و سایتهای مفید :

   مشخصات شبکه جهانی نور در ماهوارها
   نایل سات فرکانس: 10872 – عمودی- سیمبل رایت: 27500 – 4/3
   هاتبرد فرکانس: 11566 – افقی- سیمبل رایت: 27500 – 4/3 م
   http://www.nourtv.tv
   http://www.nourtv.net

   کتابخانه عقیده:
   http://www.aqeedeh.com/

   سایت بیداری اسلامی :
   http://www.bidary.net/

   یاده تان نرود هیچوقت خود را از شنیدن فکر دیگری منع نکنید بلکه تمام افکار بشنوید و به خود حق انتخاب بدهید!

 17. باتشکر فراوان از سیاوش جان که به بهترین نحو روشنگری فرمودند.
  متاسفانه جامعه ما از این جهت آفت زده است و به علت شیطنت آخوندهای شکم پرست مردم عزیز و پاک ما به انواع ویروس های فکری و عقیدتی مبتلا شدند و بدتر از آن اینکه متوجه هم نیستند.
  برنامه های شبکه جهانی نور در امر ویروس زدائی بسیار موثر واقع شده اند.
  عزت زیاد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: