• بیشترین کلیک شده‌ها

  • هیچکدام
 • Advertisements

بيانيه کروبی و موسوی: برای حفظ جان و مال مردم راهپيمايی برگزار نخواهد شد، ، کلمه

– اين رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپيمايی نمی دهد
– اکنون در حالی که ۴۸ ساعت به زمان پيش بينی شده برای راهپيمايی باقی نمانده است با عنايت به گزارش نمايندگان احزاب اصلاح طلب و نيز جهت حفظ جان و مال مردم اعلام می داريم راهپيمايی پيش بينی شده برگزار نخواهد شد. بديهی است با سابقه سياه يک سال گذشته در سرکوب معترضانی که تنها جرمشان طلب نمودن رأی خود به شيوه ی مسالمت آميز بود و همچنين اخبار رسيده از سازماندهی مجدد افراطيون و سرکوبگران در جهت يورش به مردم بی دفاع و مظلوم، از مردم و معترضان می خواهيم خواسته و مطالبات به حق خود را از مجاری کم هزينه تر و موثرتری دنبال کنند.
ميرحسين موسوی و مهدی کروبی امروز و پس از گزارش نمايندگان احزاب اصلاح طلب درباره جلسه با وزارت کشور بيانتيه مهمی را صادرکردند. به گزارش کلمه متن کامل بيانيه به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم
مردم آگاه و هوشيار ايران

حضور و مشارکت آگاهانه و مسئولانه شما در پای صندوق های اخذ رأی دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در سال گذشته و بهره گيری گسترده از حق رأی برای تعيين سرنوشت توسط يکا يک شما، حرکتی عظيم و حماسه جاودانه بود که می رفت مسير آينده کشور را از سرازيری مخوفی که گرفتار آن بود و امروز آشکارتر شده است به سمت افق های روشن و قلّه های افتخار که شايسته ملّت بزرگ ايران است برگرداند که متاسفانه دستان نا پاک در آراء پاک شما دست برده و نتيجه به گونه ای اعلام شد که موجب حيرت همگانی گرديد و اعتراضات يک پارچه شما مردم آگاه در جهت احقاق حق از دست رفته را برانگيخت وليکن صد افسوس راهپيمايی و حضور مسالمت آميز شما به جای آنکه مورد توجه و رسيدگی قرار گيرد سرکوب شد و شما ملت هميشه سربلند هزينه های بسياری را در طی يک سال گذشته برای احقاق حق به يغما رفته خود پرداخته ايد. راهپيمايی بزرگ و فراموش نشدنی شما در ۲۵ خرداد سال گذشته سند حقانيتی است که گذشت زمان نيز نخواهد توانست از اعتبار آن بکاهد. انتظارات به حق شما مردم عزيز ما را بر آن داشت که جهت پاسداشت آن حماسه به يغما رفته و پيگيری مطالبات به حق ملّتی سرافراز که عليرغم همۀ سرکوب ها دست از روش مسالمت آميز بر نداشته و اميدوارانه آينده روشن را برای کشور خود و فرزندان خود طلب می کنند برای سالگرد روز فراموش نشدنی ۲۲ خرداد در حماسه ملی در انتخابات تقاضای برگزاری راهپيمايی بنمائيم. ما نيز طبق اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی که بر حق بی چون و چرای ملت در تظاهرات و اعتراض صراحت دارد و با هدف جلوگيری از بروز تنش و گرفتن بهانه از دست سرکوبگران و تأمين امنيت انتظامی ملت، درخواست برگزاری تجمع و راهپيمايی در سالروز حماسه ۲۲ خرداد از ميدان امام حسين تا ميدان آزادی را در موقع مقتضی تسليم استانداری تهران و وزارت کشور نموده که متاسفانه با بهانه تراشی های متعدد اين درخواست بی پاسخ مانده است.

لذا تعدادی از احزاب و گروههای اصلاح طلب جهت رفع بهانه جوئی ها درخواست مشابهی را به وزارت کشور ارائه دادند که سير آن و پاسخ نهائی وزارت کشور به اين درخواست در نامۀ اخير نمايندگان و احزاب اصلاح طلب آمده است و آنان اعلام کرده اند اميدی به اخذ مجوز از اين دولت ندارند.

اکنون در حالی که ۴۸ ساعت به زمان پيش بينی شده برای راهپيمايی باقی نمانده است با عنايت به گزارش نمايندگان احزاب اصلاح طلب و نيز جهت حفظ جان و مال مردم اعلام می داريم راهپيمايی پيش بينی شده برگزار نخواهد شد. بديهی است با سابقه سياه يک سال گذشته در سرکوب معترضانی که تنها جرمشان طلب نمودن رأی خود به شيوه ی مسالمت آميز بود و همچنين اخبار رسيده از سازماندهی مجدد افراطيون و سرکوبگران در جهت يورش به مردم بی دفاع و مظلوم، از مردم و معترضان می خواهيم خواسته و مطالبات به حق خود را از مجاری کم هزينه تر و موثرتری دنبال کنند.

اين خودفريبی و ساده انگاری است که تصور شود با تهديد و تحقير و دروغ در توپخانه هايتان توانسته ايد حرکت اعتراضی مردم را منکوب و سرکوب کنيد. عليرغم ادعاهای کرکننده رسانه به اصطلاح ملی صدا و سيما و مطبوعات حامی دولت مبنی بر تحليل رفتن نيروهای جنبش اعتراضی مردم ايران، خود دست اندکاران و سياستگذاران بيش از هر کس به اين نکته واقفند که جنبش زنده است و افتخار واقعی از آن کسانی ست که عليرغم همه تهديدها و مخاطرات، نا امنی ها، علم به عواقب احتمالی مالی و جانی هنوز از اعتراض بحقشان دست نکشيده اند و حتّی يک اعلام حضور کوچکشان، وحشت بر سرتاپای سرکوبگران می اندازد و لشگرکشی همه جانبه انتظامی و امنيتی را به دنبال می آورد.

و اين رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپيمايی نمی دهد با اين حال راهی را که شما ملّت بزرگ ايران برگزيده ايد مسدود شدنی نيست و شما خلّاقانه نقش آفرينی خود را در اين مسير متجلّی خواهيد ساخت و ما نيز در همه حال تا رسيدن صبح روشن فردا در کنار و همراه شما خواهيم بود.

اين رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپيمايی نمی

والسلام علی من اتبع الهدی
مهدی کروبی و ميرحسين موسوی
۲۰/۰۳/۸۹

Advertisements

6 پاسخ

 1. اين را ديگه فيلتر نمي كنند

 2. معلوم نیست به چه نتیجه ای رسیدن

  ای خدااااااااا گیر چه آدمایی افتادیم

 3. مرگ بر خمینی و خامنه ای

 4. گلوله جون قلب منم خون داره/قلب منم غم فراوون داره

  گلوله جون قلب منم جوونه/قلب منم واسه جوونا خونه

  گلوله جون تو قلب مام پا بذار/ مام آدمیم وقتی واسه ما بذار

  منم از اون گروه اغتشاشم/ منم بکش منم از اون قماشم

  منم تو مایه های خار و خسم/ از مهره های دشمن ناکسم

  واسه منم پوند و دلار رسیده / اوباما شخصا دم من رو دیده

  سیا با موساد پشت کار منه/ اینتلیجنت سرویس یار منه

  من مهره ی این انقلاب نرمم/ از شعله ی چک بسیجی گرمم …

  دردم فقط از زخم روی سر نیست/ اشکم فقط از گاز اشک آور نیست

  کاش همه زخما مثه زخم سر بود/ کاش همه گازا گاز اشک آور بود

  زخم دله که مرهمی نداره/ سیل غمه که اشکو در میاره

  درد من از درد شما جدا نیست/ غصه ی من جز قصه ی ندا نیست …

  گلوله جون بیا غریبی نکن/ عاشق مرگی خود فریبی نکن

  گلوله جون خشابتو رها کن/ خودت رو تو قلب جوونا جا کن

  گلوله جون یه وقت نگن که رفتی/ تو سهم بنده از فروش نفتی …

  یه روزمیاد که روز مام شرو شه/ بساط شب به کلی زیر و رو شه

  این رو بدون نوبت مام میرسه/ سهم گلوله ی شمام میرسه!

 5. یه روز میاد که روز مام شرو شه
  بساط شب به کلی زیر و رو شه

  این رو بدون نوبت مام میرسه
  سهم گلوله ی شمام میرسه!

  برا ظهورم دعا فراموش نشه!!!

 6. آقای موسوی و کروبی دلشان برای کشته شدن مردم سوخته که گفتن به خیابونا نیایم؟؟؟ یا بخاطر تهدیدای حکومت جا زدن؟ ما مشکلی با ضعف آدما نداریم,هر کسی یه ظرفیتی داره و حتی ممکنه بترسه ولی این باعث ایجاد این حق نمیشه که برای مردمی که 31 سال درد ورنج دیدن و 1سال پیش در همین روزها با بی حیایی تمام تو روز روشن رایشون رو دزدین و شعورشون رو به سخره گرفتن, تعیین و تکلیف کنن..
  مگه ادعا نمیکنن ما خودمونو رهبر جنبش نمیدونیم و پشت سر این مردم حرکت میکنیم؟پس چطور به خودشون اجازه میدن به قیمومت از مردم تصمیم بگیرن؟؟؟ ما هزینه میدیم که قیم نداشته باشیم و خودمون تصمیم بگیریم بعد اینا با این رفتار…
  متاسفم متاسفم برای عده ای از مردم که دارن بی جهت و بی کنترل از این دو نفر حمایت میکنن…
  همه بدبختیه ما ایرانیا از عدم تعادل ما هست,عدم تعادل و توازن.
  فردا به حکومت ,موسوی و کروبی ثابت خواهیم کرد که ما با تفکر خودمون مبارزه میکنیم نه با فیلترهای اونا..

  سبز اندیش و بالنده باشید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: