• بیشترین کلیک شده‌ها

  • هیچکدام
 • Advertisements

هفت دلیل قاطع برای محکوم کردن خامنه ای که مدعی شده ولایتش، شعبه ای از ولایت خدا و رسول است

برای اولین بار و صراحتا، رهبر جمهوری اسلامی در پاسخ به استفتائی، خود را رسما یک «مجتهد جامع‌الشرایط»، «جانشین امام زمان در زمان غیبت» و همچنین «شعبه‌ای از ولایت ائمه‌ اطهار» و «ولایت رسول‌ خدا» نامید و خاطرنشان ساخت اطاعت از دستورات حکومتی وی، نشانگر «التزام کامل به ولایت فقیه» است.در همین رابطه دفتر آبت الله بروجردی در اروپاهفت دلیل برای رد ادعای وی آورده است.

به گزارش ایلنا، طرح‌کنندگان استفتاء از آقای خامنه ای پرسیده‌ بودند «خواهشمند است در خصوص التزام به ولایت فقیه توضیح دهید. به عبارت دیگرچگونه باید عمل نمائیم تا بدانیم که به جانشین برحق آقا امام زمان اعتقاد و التزام کامل داریم.»
آقای خامنه ای در پاسخ آنان گفته است «ولایت فقیه به معنای حاکمیت مجتهد جامع‌الشرایط در عصر غیبت است و شعبه‌ای است از ولایت ائمه‌ اطهار که همان ولایت رسول الله می‌باشد و همین که از دستورات حکومتی ولی امر مسلمین اطاعت کنید، نشانگر التزام کامل به آن است.»
بدین ترتیب رهبر جمهوری اسلامی، در پاسخ به استفتاء فوق الذکر، ابتدائا و رسما خود را یک «مجتهد جامع‌الشرایط» و «جانشین امام زمان در عصر غیبت» نامید و حکومت خود را «شعبه‌ای از ولایت ائمه‌ اطهار» و «ولایت رسول‌الله» ذکر کرد و خاطرنشان ساخت اطاعت از دستورات حکومتی ولی فقیه، نشانگر التزام کامل به ولایت فقیه است.
دو دهه پیش و پس از انتخاب آقای خامنه ای به رهبری ، مرحوم آیت‌الله العظمی منتظری و برخی از روحانیون برجسته ، وی را «مجتهد جامع‌الشرایط» برای صلاحیت رهبری ندانستند و به همین دلیل سالها مورد آزار و حصر و بی احترامی  قرار گرفتند.

هفت دلیل قاطع برای محکوم کردن خامنه ای که مدعی شده ولایتش، شعبه ای از ولایت خدا و رسول است

دفتر آیت الله بروجردی در اروپا

۱. در آیاتی از قبیل «اطیعوالله و اطیعوا الرسول…..» همان گونه که امر به اطاعت از خدا و رسول شده، جبری و قهری نبودن چنین اطاعتی نیز قید شده: «فان تولوا» – «ان تطیعوه» – «ما على الرسول الا البلاغ المبین» که دایره عملکرد پیامبر را محدود به ابلاغ رسالت نموده، در نتیجه هرگونه تحکم و استبداد به نام خدا و دین، نفی گردیده است.

۲. این قانون را نیز باید به حساب آورد که پذیرش و یا رد کلیه فرامین و احکام تشریعی به میل و اختیار مردم واگذار شده است و همواره اینطور بوده که فرامین خدا و رسول، گاه مورد عمل و گاه مورد سرپیچی قرار گرفته است زیرا هیچ جبر و اکراهی در قبول و عمل به احکام دینی وجود ندارد، کما اینکه در آیات مختلفی نیز آمده است: «لا اکراه فی الدین» – «انا هدیناه السبیل اما شاکرا و اما کفورا» – «فان اعرضوا» – «ان تولوا» – «فان کذبوک».

۳. اگر بر فرض محال، ولایت فقیه را در طول ولایت خدا و رسول قرار دهیم (شعبه ای از ولایت خدا و رسول محسوب کنیم)، چگونه می توان برای استقرار ولایت جبری فقها در طول ولایتی که اجباری بر آن نیست، به آیات و روایات استناد نمود؟!

۴. در جائی که پیامبر می فرماید: «خودمحور، راهی به سعادت و موفقیت ندارد» خود رایی والیان فقیه، چه توجیهی خواهد داشت؟ بر طبق سنت پیامبر، تمام اقشار جامعه از جمله اقلیت های قومی و مذهبی حق دارند که در تعیین سرنوشت مملکت خویش مشارکت کنند. همانطور که در ماجرای جنگ احزاب، زمانی که سلمان فارسی پیشنهاد حفر خندق را مطرح نمود، پیامبر علیرغم این که با اعتراض برخی از اعراب متعصب مواجه شد، آنرا پذیرفت.

۵. اگر هدف، حکومتی بودن ولایت و امامت بود، پس چرا معصومین از قوای غیبیه خود برای برپائی حکومت استفاده نکردند؟!

۶. وظیفه سفرای الهی صرفا ابلاغ شفاف رسالت و بیان بشارت ها و هشدارها می باشد. این امر در آیات ذیل به راحتی قابل درک است: «و انزلنا الیک الذکر لتبین للناس ما نزل الیهم«- «یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته» – «فان اعرضوا فما ارسلناک علیهم حفیظا ان علیک الا البلاغ» – «فان تولوا فانما علیک البلاغ المبین» – «ما اسئلکم علیه من اجر الا  من شاء ان یتخذ الى ربه سبیلا» – «و ما ارسلناک الا مبشرا و نذیرا» – «انا ارسلناک بالحق بشیرا و نذیرا» – «انا ارسلناک شاهدا و مبشرا و نذیرا».

۷. «ادل الدلیل علی شیء وقوعه» بهترین دلیل بر یک امر، وقوع خارجی آن  است. از آنجا که پیامبران صرفا مامور به ابلاغ هستند و دست بشر نیز در رد یا پذیرش اوامر و نواهی الهی باز گذاشته شده است پس هر ادعائی در احراز مقام وکالت و نیابت خدا و رسول نیز باید این حق قانونی، شرعی و عرفی بشر را محترم بداند.

دفتر آیت الله بروجردی در اروپا – ۳۰ تیر ماه ۱۳۸۹ – ۲۱ جولای ۲۰۱۰

Advertisements

18 پاسخ

 1. لب اللباب کلام دراینست ::::::::::::5_اگر هدف، حکومتی بودن ولایت و امامت بود، پس چرا معصومین از قوای غیبیه خود برای برپائی حکومت استفاده نکردند؟!::::::::::::::::::::::::::::::::: خامنه ای هدفش حکومت بود نه ازحالابلکه از1364 به بعد . ازتمام قوای غیبیه ( غیبیه ای ندارداین بابابجزسحروجادو ) ازسیمیا-ریمیا-لیمیا-هیمیا-وسحروجادووجن گیری وجن بازی اش نهایت استفاده رابردتا بوسیله » مایفرق » ( آیه ای ازسوره ی بقره ) میان سه ضلعی خمینی – منتظری وسیداحمد اختلاف عمیق اندرعمیق انداخت وسفره ی رهبری رابه نزدخودکشید . بفرموده ی بسیاری ازعلمای ربانی – این جادوگر رذل همان دجال است که درروایات آمده است .

  • با سلام
   اطیعوا الله واطیعوا الرسول واولامر منکم …
   پس باید از 14 معصوم اطاعت محض کنیم. آیا زمان امام صادق (ع) همه به ایشان دست رسی داشتند. امام(ع) در پاسخ به این مشکل فرمودند اشخاصی که عارف به حلال وحرام باشند رجوع کنید و اگر ازآنها اطاعت نکنید از من اطاعت نکردید(اصول کافی_از کتب اربعه شیعه)
   امام زمان فرمودند که به راویان ما رجوع کنید(همچنین مضمونی_در کتب تحصیلی اصل حدیث پیدا می شود)خداوندی که این قدر نظم در هستی قرار داده آیا در زمان غیبت حجتشان دیگر در زمین نباید حکومتی بر مبنا اسلام وقرآن باشد؟؟!!!!!!! باید شخصی باشد که از همه لحاظ به امام معصوم نزدیکتر از همه باشد که عارف به حلال وحرام وآگاه به زمان باشد.
   قرآن خودش درسوره اسرا آیه82 می فرماید قرآن هدایت هست برای مومنان وبرای ستمگران موجب خسارت.حال شما در کدام گروهید؟
   می توانید بسیاری از جواب سوالاتتان را درکتاب پرسشها وپاسخهای آیت الله مصباح بابید.البته اگر اهل مطالعه باشید!!!!!
   افلا تعقلون؟؟!! افلا تتذکرون؟؟!!
   sarir1404@yahoo.com

   • جناب (ص)
    طبق توضیحات بالا و مخصوصا این توضیح : “ادل الدلیل علی شیء وقوعه” بهترین دلیل بر یک امر، وقوع خارجی آن است. از آنجا که پیامبران صرفا مامور به ابلاغ هستند و دست بشر نیز در رد یا پذیرش اوامر و نواهی الهی باز گذاشته شده است پیامبران و امامان فقط مامور ابلاغ هستند.
    آزادی یکی از حقوق انسان است که خداوند به این حق در قرآن هم اشاره میکند. انسانها برده و چارپا نیستند. انسانها آزاد خلق شدند. آزاد در فکر کردن و تصمیم گرفتن . فکر کردن و تصمیم گرفتن حق آدم است. این حق با تقلید از افراد دیگه زیر سوال میره چرا که انسان مقلد فکر نمیکنه ، تقلید میکنه.
    بنابر این هدف آمدن پیامبر و وجود امامان نه نقلید از آنها بلکه بهره گیری از علم و دانش آنها است (پیامبران و امامان فقط مامور ابلاغ هستند) برای رشد کردن و فهمیدن. لطفا اسلام را تحریف نفرمایید . اسلام دین فکر نکردن و برده بودن نیست. برای آزادی آدمهاست. کسانی که می خواهند به نام اسلام بر مردم حکومت کنند مثل خامنه ای و دستیارانیش( مصباح) نیاز دارند تا بگویند اسلام یعنی اطاعت. اطاعت از پیامبر و امام و جانشینان او که ما باشیم:)
    اصلا همین آیه ای که خود شما آخر حرفتون آوردید ، نقض کننده حرفهای قبلی تون است چرا که انسان مقلد فکر نمیکنه و تقلید می کنه.افلا تعقلون؟؟!! افلا تتذکرون؟؟!!

   • بروکشکتو بساب با اون استادت!!!!!!!!!!!!
    هیچ یک از این ائمه نفرمودند که مجبورید اطاعت کنید فرمودند مراجعه کنید و این فرق دارد
    یعنی کسی که مورد مراجعه قرار می گیرد حق اجبار ندارد گرچه مراجعه کنند باید اطاعت کند اگر خواستار بهشت و پاداش است
    گرفتییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. به نام نامی یزدان پاک پروردگار یکتا
  چرا آیه های قرآن را همانطور که هستند همینطور که میدانیم هر آیه به آیه قبل و بعد از خودش مربوط هست تفسیر نمی کنید و فقط ایه هایی که به اعتقاد شما مخالف ولایت فقیه هست تکیه می کنید بله اگه بخواهیم مخالفت کنیم از همه چیز از جمله وجود خدا هم باید شک کرد ولی بدانید که مکاتب غیر خدایی به هر حال به نقطه بن بست برخورد می کند در مورد راهبردی جامعه آیه های زیادی در قرآن و بیشتر کتب آسمانی آمده پس قبل از تحقیق ذهن مردم را خراب نکنید ستون خیمه استراحت همه آدمها در برزخ پیروی از یک رهبر هست که در امروزه ولایت فقیه هست .

  • آبتیین جم,لطف کنید از این ایه های راهبردی جامعه فقط یک مورد را بیاورید که به اطاعت محض هر شخصی غیر از خدا و رسولشک توصیه کند..ما که نیافتیم و از سفسطه بازان هم جز بازی با قران ندیدیم حتی حکومت پیامبر هم با بیعت مردم مدینه تشکیل شد

  • منظورتون را متوجه نمیشم. یعنی می خواین بگین قرآن یک جایی یک حرفی زده و جای دیگه یک حرف دیگه؟!! با این حرف که کل قرآن و اسلام را بردین زیر سوال :))

 3. این یه نوع مالیخولیای قدرت است که کسی که همیشه دوغ بگویید اخر خودش هم باور میکند.

 4. دوست عزیز اقای آبتین !

  فکر می کنم با شما در ارتباط با تفسیر کلمه پیروی مشکل داشته باشم .
  ما همه پیرو رسول خدا هستیم . و خواهیم ماند ولی آیا ما نعوذ بالله بنده و عبد رسول خدا هستیم . آیا رسول خدا برای ارشاد و رستگاری بشر از قوه قهریه استفاده کرد ؟ ایا علی از حق مسلم خودش نگذشت تا ملت خود با آن عزیز بیعت کردند ؟ آیا انسان مختار نیست که خود مریدش را پیدا کند ؟ یاباید همه انسانها با زور سرنیزه و گلوله به بهشت بروند ‍!!!!!!!!!! دوست عزیز انسانها قوه تشخیص دارند . اگر قرار است با 10 خط نامه و دلیل، ذهن یک ملت خراب شود همان بهتر که این ملت نادان به قهقرا بروند؛
  برای انسانها شعور قایل شوید ! بگذارید این ملت خودشان فکر کنند !

 5. drod bar shoma khili jaleb bod.

  • Khoda hame ra ahle motalee konad……………..

   • انسانی که کارش اطاعت کردن است دیگه مطالعه به چه کارش می آد؟ اون فقط باید اطاعت کنه نه فکر. شاید هم منظور مطالعه قوانینی است که باید اطاعت
    کند 🙂

 6. اينان هنوز فكر مي كنند كه با مردم عصر حجر طرف هستند فقط مي تونم بگم عمر اين حرفا و اين رزيم ديگه گذشته.

 7. با سلام خدمت ص
  وقتی سلطان محمود غزنوی عازم نبرد سومنات بود راه خود را کج کرد و به قریه خرقان رفت و در آنجا اردو زد. سپس پیکی به نزد عارف بزرگ ابو الحسن خرقانی فرستاد که سلطان رنج راه بر خود هموار نموده و به این دیار باری دیدن تو آمده پس تو نیز از خانقاه خود به خیمه و خر گاه ما بیا .
  از آنجا که می دانست شیخ نخواهد پذیرفت به غلامش گفت که او با تو نمی آید و وقتی که امتناع کرد آیه واطیعو الله و اطیعوالرسولو….
  برایش بخوان . غلام رفت و دستورات سلطان را مو به مو اجرا کرد و شیخ در پاسخ گفت :به محمود بگو که ما به قدری در اطیعو الله مستغرقیم که دیگر به دویم نمی رسیم دیگر سیم کجا.
  در کتابهائی که می خوانید تجدید نظر کنید چون مصبا ح حقیر تر از آن است که بتواند پاسخ شما را بدهد.

 8. آبتين جم
  بسيار عالي بود داداش

 9. اولین اخوند اولین حقه بازی است که به اولین ادم ساده ای رسید.!
  اخه تو قرن 21 حرف از امام وولایت شریعت اطاعت …. این کلمات منحوس عقب افتاده که تو همون 1400 سال پیش هم کسی تره براش خورد نمی کرده چه معنی داره مثل که بحث کنیم که برای رفت وامد قاطر بهتره یا شتر یا الاغ !!!!!! ملاها این حرفا وسط انداختن که جیب مردم رو خالی کنن و قدرت بگیرن !!!!!

 10. برادران دجال یک دست ظهور کرده است .

  ضد مسیح و پیامبر دروغین ظهور کرده است .سفیانی آمده

  مطمئن باشید با این ادعای خ.ر پیش بینی های پیامبران و حضرت رسول الله به حقیقت نزدیک می شود . در آخر الزمان پیامبر دروغین و دجال ظهور خواهد کرد . این جملات خامنه ای را هیچ رهبر مسلمانی تا کنون نگفته بود . پس مشخص می شود قیامت نزدیک است . خود را برای خبرهای بزرگ آماده کنید .

 11. ای ول غریبه

  خوب گفتی و از زبان خوب کسی گفتی . ابوالحسن خرقانی در زمان خود علی زمانه بود و افضل تمام عارفان اسلام . در قضیه سلطان غزنوی بعد از آمدن سلطان محمود به خدمت شیخ خرقان وی به او صفت درویشی و بی آلایشی را که صفت رسول الله بود پیشنهاد نمود و در پیش سلطان مقتدر نصف خاورمیانه حرف حق را زد و پیشنهاد شاه را برای تقبل هزینه های شیخ با گذاردن نان خشک شده مقابل شیخ پاسخ داد و او را با سنت پیامبران یعنی الفقر فخری تنبیه نمود . و در آخر در جنگ هرات یا مرو با دعای مستجاب شیخ پیروز شد به این شکل که پیراهن شیخ را پوشیده و خدمت خداوند تضرع نمود تا شکست کفار حاصل گردید . بعد همان شیخ جواب فرستاد : ای محمود آبروی پیراهن ما را بردی . اگر می خواستی می توانستی برای تمام آن کفار نعمت اسلام نصیب کنی .

  خدایا یک موی شیخ خرقان را در دره آتش این فرمانفرمایان جاهل بیانداز و ملت ایران را از نار دنیا نجات ده . آمین

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: