• بیشترین کلیک شده‌ها

    • هیچکدام
  • Advertisements

احمدی نژاد در نیویورک: موسوی و کروبی مردم را به آشوب تشویق کردند؛ تعدادی پلیس کشته شد

جـــرس: محمود احمدی نژاد در جریان سومین روز حضور خود در نیویورک و طی مصاحبه با مجری شبکه ١٣ تلویزیون آمریکا، ضمن ادعای مجدد اینکه «واقعا درایران آزادی به معنای واقعی آن وجود دارد»، پیرامون روند و نتایحج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته مدعی شد «میرحسین موسوی و مهدی کروبی در انتخابات نامزد بودند اما رای نیاورند و بر اساس قانون باید به آرای مردم احترام می گذاشتند؛ اما این کار نکردند و مردم را به آشوب و درگیری تشویق کردند که این مجموعه عوامل باعث شد که تعدادی از نیروهای پلیس هم کشته شود. » احمدی نژاد همچنین در گفتگو با تلویزیون روسیه گفت «ملت ایران به دنبال حل مشکل ایران نیست بلکه رفع مشکلات جهان را پیگیری می‌کند. »

به گزارش ایرنا، محمود احمدی نژاد عصر روز دوشنبه ٢۹ شهریور ماه (٢۰ سپتامبر) به وقت محلی، طی مصاحبه با چارلی رز، مجری معروف شبکه تلویزیونی کانال سراسری ١٣ آمریکا، مدعی شد که «در ایران دستگاه قضایی و قاضی مستقل عمل می کنند؛ اما متاسفانه آمریکایی ها به جای اینکه به حقوق حداکثری مردم ایران احترام بگذارند، از اقلیت حمایت کردند و این به حیثیت و جایگاه دولت آمریکا لطمه و خدشه وارد می کند. »

وی همچنین با بیان اینکه «همه در جمهوری اسلامی در برابر قانون یکسان هستند»، ادعا کرد «اگر کسی از من شکایت کند بنده هم باید در دستگاه قضایی حاضر و پاسخ گو باشیم. »

هر چقدر کلینتون می خواهد حرف بزند

احمدی نژاد در ادامه گفت «هر چه هیلاری کلینتون و سایر مقام های آمریکایی علیه مسولان جمهوری اسلامی اظهار نظرهای خصمانه و غیر واقعی داشته باشند، ملت ایران مسنجم و یکپارچه تر می شوند. »

نگران خروج دانشمندان از ایران نیستیم

مجری کانال تلویزیونی آمریکایی در ادامه از رئیس دولت سوال کرد : آیا شما نگران اینکه برخی از دانشمندان ایرانی از کشور خارج می شوند، نیستید؟

احمدی نژاد در پاسخ گفت: از پنجاه سال قبل ایران همواره با سایر کشور مبادله انسانی داشته و در زمان حاضر هم تعداد زیادی از ایرانیان در دانشگاه های معتبر آمریکا تدریس می کنند ما از این بابت نگران نیستیم چون به موازات آن تعداد بسیار زیادی از نخبگان و محققان در دانشگاه های کشور مشغول تدریس و تحقیق هستند.

وی افزود : درایران بالاترین آزادی وجود دارد و این رفت وآمدها طبیعی است، در سال های اخیر سرعت رشد علمی در جمهوری اسلامی در میان کشور های منطقه نمونه است.

هزاران نفر در آمریکا بی خانه و جا هستند

احمدی نژاد در بخش دیگری از مصاحبه خود، مشکلات موجود در آمریکا را به رخ مجری کشید و به او گفت «ایران هم به رغم موفقیت های چشم گیر دارای مشکلاتی است؛ اما در آمریکا از حدود نه ماه قبل حدود ۹٣هزار نفر خانه های خود را از دست د اده و کنار خیابان ها می خوابند.

تحریم ها باعث نشاط ما شده است

چالی رز در خصوص میزان تاثیری گذاری تحریمها پرسید که احمدی نژاد در پاسخ داد: از زمانی که تحریم ها علیه ایران مطرح شده بورس در کشورمان تا بیست و پنج درصد رشد داشته و بورس علامت نشاط و پویایی و سرمایه گذاری است.

مجری شبکه PBS از احمدی نژاد پرسید، روسیه و چین هم به تحریمها رای موافق دادند نظر شما در این باره چیست؟

رییس شورای عالی امنیت ملی کشورمان در پاسخ گفت : صدور قطعنامه در سایه فشارهای آمریکا اتفاق می افتد و ۹ عضو از ١۵عضو شورای امنیت به ما گفته اند که ما تحریم ها را قبول نداریم اما به خاطر فشارهای آمریکا مجبور به آن رای مثبت بدهیم.

احمدی نژاد عصر روز یکشنبه، در نیویورک به سردبیران ارشد خبرگزاری آسوشیتدپرس تصریح کرده بود که در سایه دشمنی های بی وقفه دولت آمریکا طی سی سال گذشته، پیشرفت های ایران در ابعاد گوناگون و به صورت جهشی انجام شده است.

دنبال بمب اتم نیستیم

چارلی رز در ادامه مصاحبه بیان کرد که برخی از دولتمردان آمریکایی بر این باورند که دولت شما به دنبال بمب اتم است، نظر شما چیست؟

احمدی نژاد پاسخ داد : آنها به خوبی می دانند که ایران به دنبال بمب اتم نیست، فشارهای آنان سیاسی است کسی که حرفی می زند باید برای اثبات آن دلیل و مدرک بیاورد.

مجری تلویزیون آمریکا در ادامه پرسید چرا شما اجازه دو نفر از بازرسان آژانس را اخراج کردید؟

وی در پاسخ اظهار داشت : ایران بیشتر از قانون و مقررات آژانس با سازمان انرژی اتمی همکاری کرده و در حد قانون و مقررات به بازرسان اجازه بازرسی داده و دوربین های آژانس در تمامی مراکز هسته ای ایران نصب شده است و این طبیعی است که اگر بخواهند فراتر از قانون عمل کنند، براساس اساسنامه ان.پی.تی اجازه داده نخواهد شد.

ما اسراییل نمی شناسیم

مجری پرسید منظور شما از رژیم صهیونیستی کیست آیا اسراییل است و چرا اسم آن را به زبان نمی آورید؟

احمدی نژاد پاسخ داد ما چنین اسمی را به رسمیت نمی شناسیم، رژیم صهیونیستی یک رژیم نژاد پرستی است که علاوه بر کشتن مردم بی دفاع فلسطین سایر کشورها را هم تهدید می کند.

چارلی رز در ادامه پرسید آیا شما امیدوار هستید که مذاکرات صلح منطقه به نتیجه برسد؟

وی در پاسخ اظهار داشت : تاکنون چند دور مذاکرات صلح انجام شده است، آیا نتیجه ای به همراه داشته است.

مجری کانال ١٣آمریکا در ادامه سوال کرد اما محمود عباس اعلام کرده که ایران یکی از موانع اصلی برای توافق صلح میان فلسطین و اسراییل است، نظر شما دراین باره چیست؟

احمدی نژاد پاسخ داد: ما چه مانعی ایجاد کرده ایم آیا ما اجازه نمی دهیم که آنها اظهار نظر کنند مشکل این است که این افراد به عنوان نماینده مورد پذیرش مردم فلسطین نیستند.

موسوی و کروبی دعوت به آشوب کردند

چارلی رز با اشاره به مسایل داخلی ایران، به موضوع اعتراض های پس از انتخابات و همچنین میرحسین موسوی و مهدی کروبی پرداخت و نظر احمدی نژاد دراین باره جویا شد.

رییس دولت در پاسخ، با ادعای اینکه «واقعا درایران آزادی به معنای واقعی آن وجود دارد،گفت : این دو نفر در انتخابات نامزد بودند اما رای نیاورند بر اساس قانون باید به آرای مردم احترام می گذاشتند اما این کار نکردند و مردم را به آشوب و درگیری تشویق کردند، این مجموعه عوامل باعث شد که تعدادی از نیروهای پلیس هم کشته شود.

وی با بیان اینکه در ایران دستگاه قضایی و قاضی مستقل عمل می کنند، افزود :متاسفانه آمریکایی ها به جای اینکه به حقوق حداکثری مردم احترام بگذارند، از اقلیت حمایت کردند و این به حیثیت و جایگاه دولت آمریکا لطمه و خدشه وارد می کند.

من با کشتن مخالف هستم

مجری شکبه PBS در ادامه پرسش ها پیرامون تحولات داخلی ایران، ماجرای سکینه محمدی و نظر احمدی نژاد در خصوص حکم سنگسار را مورد پرسش قرار داد.

احمدی نژاد در پاسخ گفت : محمدی متهم است که در قتل شوهرش مشارکت داشته و پرونده وی در دادگاه در حال بررسی است و هنوز حکم نهایی صادر نشده است.

وی با فرافکنی گفت «در آمریکا نیز پرونده یک خانم به نام تراز لوئیس به اتهام قتل همسرش در دست جریان است و بر اساس حکم دادگاه تا سه روز دیگر این حکم اجرا خواهد شد.در حالی که پزشک معالج وی معتقد است که در زمان قتل همسرش این خانم دچار اختلالات روانی بوده است، اما کسی به این موضوع نمی پردازد. »

مجری بازهم از احمد ی نژاد پرسید با صراحت اعلام کنید که آیا شما مخالف سنگسار هستید؟

رییس دولت در پاسخ گفت :من اصلا با هرگونه کشتن مخالف هستم اما اگر کسی از قانون تخطی کند باید مجازات شود.

احمدی نژاد آنگاه بدون اشاره به زندانیان متعدد سیاسی ایران که به اعدام محکوم شده اند، با اعلام فهرست ۵٣ نفره از زندانیان زن آمریکایی که در انتظار مرگ هستندگفت ، اصولا من با هرگونه کشتن چه تزریق هوا باشد یا با شوک الکترونیکی مخالف هستیم.

دفاع از قدرت یابی نظامیان در داخل ایران

مجری کانال سراسری ١٣ آمریکا دوباره سوال کرد وزیر خارجه آمریکا از افزایش قدرت نظامیان در ایران احساس نگرانی کرده است، نظر شما در این باره چیست؟

احمدی نژاد جواب داد : این چه مسوولیت پذیری است که دولت آمریکا در عرصه بین المللی دارد در کشوری که مردم با اکثریت قاطع به یک دولت رای می دهند، اما آنها از مخالفین آن حمایت می کنند.

این جمعیت ایران چگونه می پذیرد دیکتاتوری حاکم شود؟

رییس دولت جمهوری اسلامی، با ادعای اینکه «وزیر خارجه آمریکا دائما از مخالفان دولت حمایت می کند»، اظهار عقیده کرد «۷۵ میلیون ایرانی دارای تمدن و تاریخ کهن هستند آیا این ملت می پذیرد که در ایران دیکتاتوری باشد.

این نوع قضاوت توهین به ملت ایران است و آنها در راهپیمایی ها و مناسبت های مختلف اعتراض خود را به دولت آمریکا نشان می دهند .»

پاسخ به من نبود

چارلی رز سوال کرد نظر شما درباره اینکه باراک اوباما پاسخ نامه شما را نداد و به رهبر ایران نامه نوشت، چیست ؟

وی با بیان اینکه من مخالف نامه نوشتن اوباما به رهبری نیستم، گفت : من از اینکه اوباما به رهبری نامه نوشتند ناراحت نیستیم اما این پاسخ پیام من نبود.

احمدی نژاد در ادامه با اشاره به تفاوت اساسی در نگاه اوباما و هیلاری کلینتون در موضوع سیاست خارجی گفت : این اتفاق عجیبی بود با آن تفاوت فاحش در دیدگاه کلینتون سکان سیاست خارجی آمریکا را بر عهده می گیرد.

حضور در نشست اهداف هزاره سوم سازمان ملل

گفتنی است محمود احمدی نژاد، روز دوشنبه در سومین روز از سفر کاری خود به نیویورک، به همراه رهبران کشورهای جهان در نشست اهداف هزاره سوم سازمان ملل متحد شرکت کرد تا مسایل مربوط به مبارزه با فقر، گرسنگی و بیماری را بررسی کنند.

نمایندگانی از ١۹۰ کشور عضو و ٢٣ سازمان بین المللی، سال پیش بر هشت هدف به عنوان اهداف هزاره سوم توافق کردند که مهترین آنها کاهش فقر به میزان پنجاه درصد تا سال ٢۰١۵ بوده است.

سایر اهداف هزاره سوم، به توسعه آموزش، برابری زن مرد، سلامت محیط زیست، مبارزه با ایدز و یا سایر بیماری ها و مسایل کودکان می باشد.

نشست سران درباره اهداف توسعه هزاره با سخنرانی دبیرکل سازمان ملل متحد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز شد و در روز دوم این نشست یعنی سه‌شنبه صبح به وقت نیویورک سخنرانی خواهد کرد.

دیدار با نخست وزیر یونان و سنت وینسنت

به گزارش مهر، محمود احمدی‌نژاد عصر دوشنبه به وقت محلی با نخست‌وزیران یونان و سنت وینسنت دیدار و گفت‌وگو کرد.

گفت‌وگو با تلویزیون روسیه: نگران چالش‌های امنیتی نیستیم

محمود احمدی‌نژاد عصر دوشنبه به وقت محلی نیز، در گفت‌وگو با شبکه‌ی تلویزیونی روسیه (Russia tv) گفت «اکثر ملت‌ها و دولت‌ها از مدیریت کنونی جهان ناراضی هستند و همه به دنبال تغییر هستند. در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال گذشته اکثر مقامات شرکت‌کننده تغییر مدیریت کنونی جهان را خواستار بودند. در نشست هزاره که امروز صبح آغاز شد و من در مراسم افتتاحیه‌ی آن حضور داشتم کسانی که سخنرانی می‌کردند همه از وضع کنونی ناراضی بودند.»

احمدی نژاد همچنین تصریح کرد: ملت ایران به دنبال حل مشکل ایران نیست بلکه رفع مشکلات جهان را پیگیری می‌کند. معتقدیم مشکلاتی که برای ایران ایجاد می‌شود، بخشی از مشکلاتی است که بر کل جهان تحمیل شده است و اگر عوامل این مشکلات شناسایی و بررسی شود، همه دنیا و بشریت از آن سود خواهند برد.

دیدار با شخصیت های اسلامی آمریکا

احمدی نژاد در برنامه‌ پایانی روز سوم سفر خود به نیویورک، دوشنبه شب به وقت محلی با تعدادی از علما و شخصیت‌های اسلامی در آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، منوچهر متکی وزیر خارجه، محمد خزایی نماینده‌ دائم ایران در سازمان ملل متحد و حمید مولانا مشاور رییس‌ دولت، احمدی‌نژاد را همراهی می کردند، در ابتدا تعدادی از علما و شخصیت‌های اسلامی سخنرانی کردند و سپس احمدی نژاد برای آنان سخنرانی کرد.

دیدار وزرای خارجه ایران و امارات متحده‌ی عربی، بولیوی، کوبا و آفریقای مرکزی

منوچهر متکی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی نیز، صبح دوشنبه به وقت محلی، در حاشیه اجلاس اهداف توسعه هزاره در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان همتای اماراتی خود دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار وزیر خارجه امارات راه اندازی نیروگاه بوشهر که اولین نیروگاه اتمی در خاورمیانه است را تبریک گفت و اعلام کرد که امارات متحده عربی نیز در نظر دارد در اواخر سال جاری میلادی ساخت اولین نیروگاه هسته ای خود را آغاز کند.

متکی سپس با وزرای امور خارجه‌ بولیوی، کوبا و همچنین آفریقای مرکزی دیدار کرد.

برنامه اجمالی سفر

محمود احمدی نژاد در سفر ششم خود به مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، برنامه‌هایی از جمله شرکت در ١۸ برنامه‌ رادیویی و تلوزیونی و کنفرانس‌های خبری و مطبوعاتی و نیز دیدارها و ملاقات متعدد با مقامات کشورهای مختلف را در برنامه خود قرار داده است.

مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی ABC، NBC، الجزیره عربی و انگلیسی، شبکه تلویزیونی UN، شبکه‌های رادیویی MPR و خبرگزاری‌ آسوشیتدپرس و روزنامه‌های واشنگتن‌پست و وال استریت ژورنال و نیز شرکت در برنامه‌های چارلی رز و لری کینگ نیز از جمله برنامه‌های سفر رییس‌جمهور به نیویورک عنوان شده بود.

برگزاری ویدئو کنفرانس با دانشگاه‌های متعدد ایالت کالیفرنیا و نیز دیدار و ملاقات با ایرانیان مقیم آمریکا، تشکل‌های ضدجنگ و نخبگان کانون‌های اندیشه‌ و صاحب نظران دینی آمریکا از جمله دیگر برنامه‌های احمدی نژاد در این سفر اعلام شده است.

احمدی نژاد هم‌چنین در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

ادامه اعتراضات

در ادامه اعتراضات به حضور محمود احمدی نژاد در نیویورک و اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گروههای مختلف حقوق بشری و سیاسی، مخالفت جدی خود را با حضور وی اعلام کرده و از روز نخست، دست به تجمعاتی اعتراضی زده اند.

پیش از آن، شهرداران شهرهای رم ایتالیا و معاون اول شهردار ژنو، ضمن اعلام همبستگی با مردم ایران، طی نامه ای به مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک، ضمن اعلام همبستگى با مردم ایران و فریاد آنها براى دموکراسى و حقوق بشر، خواستار عدم ارائه امکانات به احمدىنژاد و هیأت همراه وى، توسط مقامات آن شهر شدند.

حمید رضا ظریفی نیا

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: