• بیشترین کلیک شده‌ها

  • هیچکدام
 • Advertisements

علیرضا افتخاری: یکی از این میلیون‌ها نفر را ندیدیم که حال ما بپرسد

علیرضا افتخاری: یکی از این میلیون‌ها نفر را ندیدیم که حال ما بپرسد

جـــرس: علیرضا افتخاری، از خوانندگان موسیقی سنتی ایرانی، در پی مسایلی که در ماه‌های اخیر و بعد از در آغوش کشیدن رئیس دولت طی یک مراسم برایش پیش آمد، هم اکنون گلایه مندانه می گوید «یکی از این میلیون‌ها نفر را ندیدیم که حال ما را بپرسد، شاید احتیاط کردند.»
گفتنی است در روزی که به مناسبت گرامیداشت ارزش و منزلت خبرنگاران در تهران جشنی بر پا شده بود، علیرضا افتخاری یکی از مدعوینی بود که به روی صحنه رفت و در همان لحظه محمود احمدی‌نژاد خود را به وی رسانده و شروع به دیده‌بوسی با او کرد.
افتخاری بعد از این رخداد گفته بود: احمدی نژاد به محضی که به نزد من رسید خودش را از طرفداران و علاقمندان پیگیر آثارم معرفی کرد و من به رسم تشکر از این ابراز علاقه، او را در آغوش گرفتم.

ناگفته نماند این ابراز علاقه توسط افتخاری به همین‌جا ختم نشد؛ چرا که بنا به گزارش خبرگزاری ها، «افتخاری انرژی بیشتری صرف این ادای احترام کرد» و ایرنا خاطرنشان کرد «این استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی پس از آن که احمدی‌نژاد را در آغوش کشید، به او گفت: آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.»
این رخدادها، در حالیکه استاد محمدرضا شجریان به دلیل مواضع و اظهارات مردمی اش مبغوض حکومت قرار گرفته و پخش آثار مذهبی اش نیز از رسانه ملی ممنوع اعلام شده بود، با واکنش منفی و انتقادی اقشار مختلف مردم روبرو گردید؛ بطوریکه افتخاری چندی پیش ناگهان اعلام کرد «در پی اتفاقاتی که اخیرا ناخواسته گرفتارش شدم و هجمه بسیاری که بعد از آن، برای خود و خانواده‌ام پیش آمد، رفتن را به ماندن ترجیح می‌دهم، و قصد دارم از ایران بروم و در فرانسه زندگی کنم. ..
ناگفته نماند افتخاری با انتقاد و ابراز گلایه از احمدی‌نژاد و گروه فرهنگی دولت، اظهار داشت «پس از این پیش آمدها و تبعات بسیاری که برای من و خانواده‌ام به وجود آمد، حتی برای یک بار یکی از اطرافیان متعددی که رییس‌جمهور دارد، احوالی از ما نپرسید تا حداقل بدانم کارم درست بوده یا نه اما اکنون می‌گویم نه.»
به گزارش آفتاب نیوز، افتخاری هم اکنون به نوعی با ابراز شاعرانۀ احوالش، گلایه‌هایش را نیز به همین شیوه بیان کرده است؛ که متن این یادداشت بدون هرگونه دخل و تصرفی در پی می‌آید:

غمگین نی‌ام که خلق بد شمارند مرا
نزدیک می‌کند به خدا دست رد مرا
کیفیتم چو باده‌ی انگور شد زیاد
گو دیگری مکن طلب که لطف حق
هر روز پنج بار طلب می‌کند مرا
ترسانده است خار انتقام مرا
بازی نمی‌کند گل روی سبد مرا
صائب تبریزی
یکی از این میلیون‌ها نفر را ندیدیم که حال ما را بپرسد، شاید احتیاط کردند، آنها خودشان را قاطی بازی نکردند؛ البته کم لطفی هم نکردند؛ اما نور خدا همه جا با ما بود، ما که بت‌پرست نبودیم، کاری مردانه و مجنونانه کرده بودیم، حتما «قیامتی هم توی کاره، … خدا پرده زکارها بر می‌داره»، ما که نه خواب داریم نه خوراک، در این آشفته بازار کاری از ما بر نمی‌آید فعلا از چشم‌ها نهان شدیم و از ترس و هراس و امید، حتی آن شیر فروش محله، شیر که به ما نفروخت هیچ به قند و نباتی محل هم گفت که به افتخاری تلخش را بفروش؛ منظورش نبات تلخ بود، البته همراه با سخن تلخ.
به هر حال ما مسافر این دو روز خیالاتیم، دوستان نزدیک ما، چه اصفهانی و چه تهرانی و چه هر جایی هم، جوجه کباب‌ها را بدون ما خوردند، نمی‌دانم آنها، آن دهان بازها، باز هم هوس بیزاری ما را دارند؟!
همه شیشه شکستند،
کف پای ما را بخستند،
حریفان همه مستند
زدند و زدند و زدند.
عجب راه ناهمواریست.
گفتنی است این هنرمند عرصه موسیقی، چندی پیش از رییس سازمان صدا و سیما نیز گله کرده و گفته بود: «در طی سی سال گذشته به قدری آثار مرا بدون اجازه‌ام پخش کرده‌اند که بی‌حساب است، اما دریغ از اندکی مهر و محبت.»

Advertisements

10 پاسخ

 1. آقای افتخاری انتظار داری مردم با آن حرکت زشت و ننگینی که با احمدی نژاد کردی نامه فدایت شوم برایت بفرستند آخه مردک تو هیچ نیستی و عددی به حساب نمیایی که مردم تحویلت بگیرن تو یک مزدور خائن و وطن فروشی..
  فقط استاد آواز ما استاد محمد رضا شجریان وطن پرست است که عمرش پاینده باد

 2. آقاي افتخاري چاپلوسي ارباب قدرت كردن نزدخداوبندگانش حرمتي ندارد كه حواله به قيامت ميكني شايد برخورد فرشتگان بخاطر اين عمل تو بدتر از خلايق باشد پس راه حل پناه بردن به دامان آزادي غربي نيست درحاليكه با دشمان آزادي دوستي ميكني اگر جاي دولت فرانسه بودم اقامتت رو حواله به همون احمدي نژاد عزيزت مي دادم

 3. حمایت از ظالمان و گناهکاران عین ظلم و گناه است

 4. درود بر افتخاری عزیز

 5. چرا نهی میکنید این استاد مسلم آواز را که همه دوستش دارن.غریب کش نکنیند ایشان را او هم فرزند قابیل است چون بقیه برادر کش ها،او هم برادر قابیل است همچون بسیاری که برای دستیابی به دو لقمه نان و تکه ای زمین و مرکبی روان، کل عالم خلقت را و عدالت الهی را و سایه طوبی را رها کرده که به منزلتی و مسکنتی در پناه دنیا داران و دریوزگان دنیا بدست آورد.
  پسر جان برو خودت را بساز و به بنده ای که شیطان سر سجده بر او نیاورد یاوه مگو.علی افتخاری افتخار شیطان است نه افتخار جبرئیل و میکائیل و …..
  باید خودرا ساخت…..
  شبنم

 6. آقای افتخاری!!!
  خودتو با اون حرکت منهوس خار کردی نزد این خار و خاشاک
  و یقین داشته باش که آبروی رفته باز نمی گرده!!!!!!!!!!!!!
  شجریان شدن جربزه و غیرت و وطن پرستی میخواد که تو نداری.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 7. ***،کسی که احمدی نژاد را در آغوش بگیرد انسانیت برایش باقی می ماند .******
  برو از ناظری و شجریان یاد بگیر که چطور همراه ملت بودند.
  پیشناد میکنم آهنگ «خوشکلا باید برقصن»اندی را برای احمدی نژاد بازخوانی کنی .*** تو که در دزدی آهنگ های مردم سرآمد شده ای .همانطوری که داش محمود افغان (ایران) در دروغگویی و مفت گویی سرآمد همه ی پستی های عالم شده است.

 8. استاد افتخاری هم مانند استاد شجریان برای ما قابل احترام است
  اگر کار ایشان در آن لحظه از روی احساسات بوده و حال خودشان نیز به این موضوع پی برده اند ، رسم ادب وانصاف نیست که ما هم ایشان را مانند کودتاچیان از درب خانه ملت شریف ایران برانیم.
  اساتید هنر و علم و فرهنگ این مرز و بوم برای همه مردم ایران زمین قابل احترامند. بخاطر یک دستمال ، قیصریه رو به اتش نمیکشند.

 9. بیچاره بدبخت فکر میکنی از ایران بروی نفرت مردم به تو و امثال تو به محبت مبدل میشود.زهی خیال باطل.
  به عنوان یک مادر داغدار پیشنهاد میکنم به جای فرار ار نفرت مردم،مثل یک مرد آزاده از مردم به خاطر بغل کردن احمدی نژاد عذر خواهی کنی، تا مردم مثل یک فرزند شجاع و دوست داشتنی این آب و خاک دوستت داشته باشند و به تو افتخار کنند و نام «افتخاری «برازنده ات باشد……..

 10. تاريخ سراسر عبرت اين سرزمين مهد تولد چاپلوساني بوده است که دستان تا مرفق نشسته در خون جلادان تاريخ را بوسيده اند و اينک نيز خلف واقعي همان متملقان بزرگ تاريخ در لباس خواننده اي درباري بر دست خون گرفته جلاد قرن بوسه مي زند تا روش اسلاف خود را در نان به نرخ روز خوري زنده نگه دارد
  رسول خدا فرمود: هرکس به عمل گروهي راضي باشد اگر چه از آنان نباشد خدا در روز قيامت او را با آنان محشور خواهد کرد
  زنده باد بزرگ مرد آواز ايران استاد شجريان که نه بر دستان شاهان و نه بر دستان آخوندان بوسه نزد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: